Multifunkční zařízení dnes tvoří nedílnou součást většiny profesionálních kuchyní. Pro kuchaře představují zjednodušení práce a úsporu času, pro majitele úsporu financí a výkonnější kuchyni. V neposlední řadě představují multifunkční zařízení významnou úsporu místa. V InterGastu držíme krok s trendy a našim klientům nabízíme kvalitní a funkční kuchyňské technologie, za které jsme ochotni dát ruku do ohně. Nebo do rozpálené pánve. 🙂  Spolupracujeme pouze s renomovanými výrobci, kteří neustále vymýšlejí další a další inovace. Technologie jsou stále rychlejší, inteligentnější a jejich ovládání je s každým novým přístrojem jednodušší.

Profesionální sklopné pánve dnes zvládají mnohem více než smažení. Vaření, pečení, restování, fritování a vaření v tlaku je již běžnou škálou funkcí, které tyto technologie svým uživatelům nabízí. Výjimkou není ani možnost rozdělení pánve na samostatně nastavitelné zóny. Kuchař pak může v jedné zóně opékat maso, o pár centimetrů vedle třeba smažit lívance, a když nepotřebuje využít celý prostor pánve, nechá některé zóny prostě vypnuté. Veliký benefit multifunkčních pánví je i možnost šetrné tepelné úpravy surovin, a to klidně i přes noc. Jedná se o ideální způsob úpravy hovězího, vepřového, jehněčího i skopového masa, které díky dlouhému pečení při nízkých teplotách zůstává krásně šťavnaté, chutné a neztrácí tolik na váze. Po příchodu do práce má kuchař časově nejnáročnější část vaření hotovou a může se soustředit na přípravu dalších komponentů jednotlivých pokrmů. Nízkoteplotní vaření lze využít také při přípravě luštěnin nebo zeleniny, která si díky šetrné úpravě zachová svou barvu, chuť i konzistenci. Velkou úsporu času představuje vaření v tlaku, které může být až 3x rychlejší než běžné vaření. Doba přípravy guláše nebo třeba španělských ptáčků se díky tlakovému vaření výrazně snižuje. Uvařit přílohu během několika minut už není žádný problém.

Pánev MKN FlexiChef 2.0 dokáže nahradit většinu jednoúčelových zařízení ve vaší kuchyni, naši kuchaři s oblibou říkají, že jediné, co neumí, je upéct bábovku. Nabízí i funkci Guided Cooking neboli vaření s průvodcem, kdy je uživatel provázen krok za krokem celým pracovním postupem. Můžete nahrávat i vlastní recepty nebo ty stávající upravovat dle vlastních potřeb. Nový FlexiChef 2.0 je jediná sklopná pánev na českém trhu, která nabízí možnost automatického mytí po každém vaření bez použití chemie.

Alternativou je pánev iVario Pro od společnosti Rational. Největší devizou této pánve je rychlost náhřevu. Pracovní plocha se díky vytápění přes keramické destičky dostane na 200°C za necelé dvě minuty. Uložené programy jsou nastavené tak, aby byl proces úpravy co nejšetrnější k použitým surovinám. Povrch pánve je nepřilnavý, zabudovaná teplotní čidla navíc hlídají, zda se obsah nepřipaluje. Pokud ano, vyzve vás pánev k promíchání obsahu. 

Pánve FlexiChef od společnosti MKN a iVario od Rationalu mají mnoho společného a zároveň se některými funkcemi liší. S výběrem vhodného přístroje pro váš provoz vám rádi poradíme a s radostí do detailu představíme funkce a výhody jednotlivých technologií.